Prezentace z vinohradníckého semináře
10.3.2020V archívu naleznete všechny prezentace ze semináře Zdravá vinice konaného 5. 3. 2020 v Lednici
V archívu naleznete všechny prezentace ze semináře Zdravá vinice konaného 5. 3. 2020 v Lednici
Zveme všechny vinaře 5. 3 do Lednice na vinohradnický seminář, kde Vám představíme nové trendy v ošetřování vinic
Přípravek HUMAC® Natur AFM Monogastric je možné od letošního roku použivat do ekologické výroby.
Společnost HUMAC Czech získala certifikát GMP+ FSA na krmné suroviny řady HUMAC Natur AFM
Přípravek HUMAC® Natur AFM byl zařazen do seznamu přípravků pro snížení emisí amoniaku. Na jeho použití lze získat dotaci v rámci dotačního programu 20.C
Schopnost humusových látek zlepšit růst podzemních, stejně tak i nadzemních částí rostlin je už více jak století dokazována mnohými studiemi, provedenými v různých podmínkách na všech obývaných kontinentech. Přednostně jde o látky nacházející se v oblasti kořenů, případně látky, které jsou do kořenové zóny zapracovány dodatečně.
Miroslav Vjater - chovatel plemeno romanovské ovce - v rámci vyhodnocování nejlepších chovů podle produkce jehněčího masa na bahnici, patří k nejúspěšnějším chovatelům v ČR.
Z článku: "Na podporu kondice vysokobřezích a laktujících bahnic se mi osvědčil také přípravek Humac Natur s dobrými detoxikačními vlastnostmi a stimulaci trávicích procesů při intenzivní výživě".
Využití huminových kyselin a jejich pozitivní vliv na celkové zdraví má již dlouholetou tradici. Huminové látky mají přírodní charakter, které vznikají rozpadem organické hmoty. V původní přírodní podobě, chemicky dále nezpracovávané na huminové soli, jsou huminové kyseliny ve vodě nerozpustné, avšak mají vysokou biologickou aktivitu. Díky svým širokým biomedicínským účinkům jsou zařazeny jako léčivo, jedná se také o přírodní antivirotikum a alternativní antibiotikum.
Huminové látky jsou přírodní organické sloučeniny vznikající chemickým a bilogickým rozkladem organické hmoty (zejména rostlin) a syntetickou činností mikroorganizmů. Součástí huminových látek jsou huminové kyseliny, fulvonové kyseliny a humin. V přírodě se vyskytují od stopových množství (stojaté vody, písek, jíl), přes jednotky procent (běžná půda) až v desítkách procent (rašelina, lignit, hnědě uhlí). Nejvyšší výskyt je v oxihumolitech (50-80%). Oxihumolity vznikají za určitých podmínek (přístup vzduchu a vody) z lignitu, nebo z hnědého uhlí. Organická hmota huminových látek se skládá ze směsi rostlinných a mikrobiálních složek (směs rostlinných a mikrobiálních sacharidů, bílkovin, lipidů a částečně degradovaných ligninů, taninů, melaninů atd.). Představují tak nejběžnější formy organického uhlíku v přírodním prostředí.